Naučná stezka Radotín

Radotínská radnice připravila novou Naučnou stezku Radotín, jejíž 11 kilometrů dlouhá trasa je vedena po samotném katastrálním území Radotín i v katastrech Kosoře a Lochkova. Místní občany i návštěvníky přivádí do těch nejkrásnějších míst v našem okolí.

Stezka vede v těsné blízkosti přírodní rezervace Klapice, národní přírodní památky Černá rokle, přírodní památky Orthocerový lůmek a dále chráněnými územími Radotínské skály (přírodní památka) a Slavičí údolí (přírodní rezervace). Součástí stezky jsou dva turistické přístřešky s posezením a celkem 18 informačních tabulí.

➡️ Pozor! Až do konce dubna 2024 se kácí suché stromy na Klapici 
➡️ Na Naučné stezce se stále pracuje. Novinkou budou lavičky
➡️ Naučná stezka vede po nové lávce (změna od 1.9.2023)

Mapa trasy Naučné stezky Radotín od 1.9.2023

Trasa radotínské naučné stezky vede po nově vybudované lávce podél trati. Turisté se tak bezpečně a rychle dostanou z ulice Na Betonce (zastávka označená číslem 18), do tunýlku pod tratí až Ke Zděři. Odtud se napojí na červenou turistickou trasu, po níž mohou dále pokračovat Felberovou, Ježdíkovou a přes Václava Balého až k náměstí Sv. Petra a Pavla (stanoviště č. 1 a 1a).

Koncept naučné stezky spojuje informace z prehistorické i historické doby, současnosti i budoucnosti Radotína. Témata se váží jak obecně k městské části, konkrétnímu místu zasazené infotabule, tak i k maloplošným i velkoplošným chráněným územím – jsou natolik rozsáhlá, že na každé infotabuli je ve zkratce jen to nejdůležitější a další, rozsáhlejší texty i grafické materiály jsou po načtení QR kódů k dispozici na webových stránkách.

Leták k Naučné stezce Radotín (pdf, 1,6 MB)
Naučná stezka Radotín: Mapa a stanoviště (pdf, 535 kB)
Pozvánka na otevření Naučné stezky Radotín, 3.9.2022  (pdf, 1,2 MB)
Slavnostní otevření Naučné stezky Radotín
Naučná stezka Radotín na 50 letém výročí CHKO

Trasa Naučné stezky Radotín
Naučná stezka Radotín. Na návštěvníky čeká celkem 18 zastavení, délka trasy je 11 km, celkové převýšení 330 m. 
Zveřejněno: 22.08.2022 – Jana Hejrová, DiS.   |   Aktualizováno: 13.03.2024 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 8192 x
Vytisknout