• Více než milion korun rozdělilo na posledním zasedání radotínské zastupitelstvo městské části mezi 72 projektů

  29.05.2023 / Jednou ročně radotínská radnice rozdělí mezi volnočasové, sportovní a kulturní organizace prostřednictvím dotačního programu více než milion korun. Příjemci finančních prostředků jsou obvykle sportovní oddíly a organizátoři společenských i kulturních akcí.
 • Radnice podala trestní oznámení kvůli černé skládce na Rymáni

  04.05.2023 / Na Rymáni vznikl Radotínu patrně mnohem větší ekologický problém, než představují v poslední době všelijaké dohady o tom, zda v naší městské části roste dostatek stromů a jiné zeleně. Radotínská radnice kvůli skládce stavební suti podala po sérii dalších kroků trestní oznámení spojené s neoprávněným nakládáním s odpady.
 • Radotínská radnice prodává pozemek v elektronické aukci

  17.03.2023 / Aukce parcely o výměře 1101 metrů čtverečních se bude konat on-line v úterý 18. dubna od 11.00 hodin. Minimální nabízená cena určená znaleckým posudkem je 10 460 000 Kč včetně DPH.
 • Radnice řeší se státem majetkový převod staré nádražní budovy. Na její rekonstrukci dostane 30 milionů

  14.09.2022 / Po dokončení relativně složitého majetkového převodu bude stará budova na radotínském nádraží sloužit jako služebna městské policie. Na její rekonstrukci má Městská část Praha 16 přislíbeny finanční prostředky z rozpočtu Hlavního města Prahy. Třicet milionů korun odsouhlasilo pražské zastupitelstvo 8. září.
 • Vzpomínka na Hanu Žižkovou

  22.06.2022 / 27. června si připomeneme patnáct let od úmrtí Hany Žižkové, bývalé starostky Městské části Praha 16, dlouholeté radotínské zastupitelky a náměstkyně primátora Hlavního města Prahy. Květiny k jejímu hrobu dnes položili starosta Karel Hanzlík, místostarosta Miroslav Knotek, radní Simona Baráková a tajemník úřadu Pavel Jirásek.
 • Začíná výměna lávky

  01.04.2022 / Od 1. dubna bude zcela uzavřena lávka přes řeku Berounku spojující Radotín se Zbraslaví. Začne výměna nosné konstrukce mostního objektu za novou. Předběžný termín otevření stanovený zhotovitelem je naplánován na 3. července. Dopravní omezení jsou povolena do 14. července 2022.
 • Do škol byly přijaty všechny radotínské děti

  01.07.2021 / Zápisy do základní i mateřské školy se uskutečnily v dubnu a květnu. Přijaty byly všechny radotínské děti. Zdejší rodiče tak nemusí pro své ratolesti shánět volné místo ve školském zařízení v okolí. Je to proto, že radotínská radnice dlouhodobě sleduje nárůst počtu obyvatel, vzrůstající zájem o místní školy a na situaci se dobře připravila.
 • O čem jednali zastupitelé

  17.06.2021 / Závěrečný účet, hospodaření městské části, projekt Centra Radotín a zveřejňování audiozáznamů ze zasedání. To jsou čtyři nejzásadnější záležitosti z celkem čtyřiadvacetibodového programu, který byl projednáván na zasedání zastupitelstva v pondělí 14. června.
 • O čem jednali radotínští zastupitelé na svém zasedání

  22.01.2021 / Řádné jednání Zastupitelstva městské části Praha 16 se konalo ve středu 20. ledna 2021 v aule místní základní školy. Hlavním bodem programu byl návrh rozpočtu, který byl na rok 2021 schválen jako vyrovnaný, na straně příjmů a výdajů ve výši 115,5 milionů korun.