• Slovo starosty

  31.10.2023 / Vážení spoluobčané, děkuji všem, kteří dorazili na některou z velkých podzimních akcí pořádaných radotínskou radnicí, ať už šlo o Burčákobraní, nebo Havelské posvícení, kterým navazujeme na původní křesťanský svátek. Sousedská setkání považuji tradičně za velmi důležitou součást života naší městské části.
 • Slovo starosty

  03.10.2023 / Vážení spoluobčané, těší mne, že jsme na slavnostním otevření obou nových lávek mohli přivítat vedle ministra dopravy Martina Kupky a senátora i prezidentského kandidáta Pavla Fischera také řadu dalších důležitých osobností. Nejde totiž jen o přestřihávání pásek na dokončených stavbách. Lidé z politiky a zainteresovaných institucí či firem se přijíždějí podívat na to, co se nám podařilo zrealizovat, postavit a čím jsme vylepšili život radotínským občanům.
 • Slovo starosty

  29.08.2023 / Vážení spoluobčané, je tomu přesně 20 let, kdy světlo světa spatřilo první vydání Novin Prahy 16. V září 2003 obdrželi občané správního obvodu Praha 16 do svých schránek nové periodikum, které mělo a do současné doby má za cíl poskytovat informační servis. Nyní se Noviny Prahy 16 mění na Radotínské noviny.
 • Slovo starosty

  01.08.2023 / Vážení spoluobčané, letní prázdniny a dovolené jsou v plném proudu a já věřím, že si je užíváte spolu se svými nejbližšími na zajímavých a inspirativních místech.
 • Slovo starosty

  27.06.2023 / Vážení spoluobčané, začíná doba letních prázdnin a dovolených a já vám chci popřát, ať si je užijete v kruhu svých nejbližších, na místech, která jsou vám milá, a ať načerpáte novou energii do dalších měsíců.
 • Slovo starosty

  30.05.2023 / Vážení spoluobčané, ačkoliv je příměstský park Soutok stále ještě hudbou vzdálené budoucnosti, už nyní je dobré udělat důležité kroky na jeho podporu. Prosadit tak velký a ambiciózní projekt nebude jednoduché, ve hře je hodně hráčů – vlastníků pozemků a dotčených městských částí včetně hlavního města Prahy jako garanta projektu.
 • Slovo starosty

  03.05.2023 / Vážení spoluobčané, bohatý program sportovních, kulturních a dalších společenských akcí pro širokou veřejnost rozšíří v naší "šestnáctce" nová akce Radotín Sportfest, která se bude konat o víkendu 17. a 18. června. Od začátku mám z nápadu pořádat sportovní víkend velkou radost a organizátorům velmi děkuji za jejich iniciativu!
 • Slovo starosty

  04.04.2023 / Vážení spoluobčané, po více než dvouleté pauze se v březnu opět konal Sněm pražských starostů. Městské části trápí podobné problémy, a proto je vhodný společný postup. S ostatními starosty požádáme stát o zajištění financování na výstavbu nových budov základních a mateřských škol. Ceny stavebních prací i materiálů rostou, což vidíme při právě probíhajícím rozšiřování radotínské mateřské školy o jednu třídu.
 • Slovo starosty

  28.02.2023 / Vážení spoluobčané, na chvíli se ještě vrátím k prezidentským volbám, jež se uskutečnily před více než měsícem. Jsem nesmírně rád, že ve druhém kole zvítězil občanský kandidát Petr Pavel, který získal jasnou podporu voličů. Volební účast byla opět vysoká. Děkuji vám, že se o veřejné dění takovou měrou zajímáte!
 • Slovo starosty

  31.01.2023 / Vážení spoluobčané, tento text píši dříve, než jsou známé výsledky druhého kola prezidentských voleb. Ty provázela z mého pohledu dříve nevídaná kampaň, která překonává vše, čeho jsme v tom negativním slova smyslu byli v minulosti svědky.