• Slovo starosty

  30.05.2023 / Vážení spoluobčané, ačkoliv je příměstský park Soutok stále ještě hudbou vzdálené budoucnosti, už nyní je dobré udělat důležité kroky na jeho podporu. Prosadit tak velký a ambiciózní projekt nebude jednoduché, ve hře je hodně hráčů – vlastníků pozemků a dotčených městských částí včetně hlavního města Prahy jako garanta projektu.
 • Slovo starosty

  03.05.2023 / Vážení spoluobčané, bohatý program sportovních, kulturních a dalších společenských akcí pro širokou veřejnost rozšíří v naší "šestnáctce" nová akce Radotín Sportfest, která se bude konat o víkendu 17. a 18. června. Od začátku mám z nápadu pořádat sportovní víkend velkou radost a organizátorům velmi děkuji za jejich iniciativu!
 • Slovo starosty

  04.04.2023 / Vážení spoluobčané, po více než dvouleté pauze se v březnu opět konal Sněm pražských starostů. Městské části trápí podobné problémy, a proto je vhodný společný postup. S ostatními starosty požádáme stát o zajištění financování na výstavbu nových budov základních a mateřských škol. Ceny stavebních prací i materiálů rostou, což vidíme při právě probíhajícím rozšiřování radotínské mateřské školy o jednu třídu.
 • Slovo starosty

  28.02.2023 / Vážení spoluobčané, na chvíli se ještě vrátím k prezidentským volbám, jež se uskutečnily před více než měsícem. Jsem nesmírně rád, že ve druhém kole zvítězil občanský kandidát Petr Pavel, který získal jasnou podporu voličů. Volební účast byla opět vysoká. Děkuji vám, že se o veřejné dění takovou měrou zajímáte!
 • Slovo starosty

  31.01.2023 / Vážení spoluobčané, tento text píši dříve, než jsou známé výsledky druhého kola prezidentských voleb. Ty provázela z mého pohledu dříve nevídaná kampaň, která překonává vše, čeho jsme v tom negativním slova smyslu byli v minulosti svědky.
 • Slovo starosty

  03.01.2023 / Vážení spoluobčané, věřím, že jste v klidu a pohodě prožili vánoční svátky v kruhu rodinném a do nového roku vám ještě jednou přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví!
 • Slovo starosty

  29.11.2022 / Vážení spoluobčané, i když už nám to dnes ani nepřijde, dvoje předchozí Vánoce doprovázela poměrně rozsáhlá protikoronavirová opatření. Proto jsem upřímně rád, že se opět vracíme k oslavám našeho největšího svátku bez jakýchkoliv omezení. Všem vám přeji od srdce klidné a požehnané Vánoce.
 • Slovo starosty

  01.11.2022 / Vážení spoluobčané, od zářijových voleb uplynulo jen něco přes měsíc, máme za sebou ustavující schůzi nového zastupitelstva. Ještě jednou vám chci poděkovat za opětovný silný mandát, který jsme od vás dostali! Už popáté za sebou jsem se stal radotínským starostou, čehož si nesmírně vážím.
 • Slovo starosty

  04.10.2022 / Vážení a milí Radotíňáci, máme za sebou volby do zastupitelstev a já vám chci především poděkovat za to, že jste přišli k volebním urnám ve větším počtu, než je celorepublikový průměr. Volební účast v Radotíně jako obvykle překonala padesátiprocentní hranici, což je pro nás jasné znamení, že se o dění v naší městské části opravdu zajímáte.
 • Slovo starosty

  30.08.2022 / Vážení spoluobčané, k životu v Radotíně už tradičně patří vysoká účast ve volbách, ať už se jedná o komunální, nebo parlamentní volby. Jsem rád, že vám věci okolo nás nejsou lhostejné a pravidelně vyjadřujete své preference. Proto vás žádám, abyste využili možnosti vybrat své zástupce do radotínského i celopražského zastupitelstva i tentokrát – 23. a 24. září.