V Praze 16 můžete platit kartou

Na radotínské radnici lze od července platit veškeré poplatky či nájemné pohodlně platebními kartami. Rovněž to platí i o zřízených organizacích Městské části Praha 16, takže na vstupné do kina, kulturního střediska nebo registrační poplatky v místní knihovně už klienti nepotřebují hotovost jako dosud.

„Po ročním zkušebním provozu na vybraných pracovištích jsme zjistili, že jde o zajímavou a hlavně vítanou službu pro naše občany i další klienty ze širšího okolí, kteří využívají našich služeb,“ uvádí radotínský starosta Karel Hanzlík. „Proto jsme se rozhodli tuto službu zásadně rozšířit.“

Platební terminál
Platební terminál 

Zkušební provoz probíhal pouze na čtyřech pracovištích úřadu. „Nyní dochází k zásadnímu rozšíření bezhotovostních plateb. V první řadě všechna pracoviště úřadu mají od začátku července platební terminály a lze na nich platit všemi běžnými platebními kartami i mobilními telefony,“ upřesňuje tajemník úřadu a garant celého projektu Pavel Jirásek. Další novinkou je bezhotovostní placení v kině, kulturním středisku a knihovně, i zde je nyní možné jakoukoli částku uhradit kartou.

Jako nutnost se ukázala tato možnost po zavedení tzv. „bleskové“ výroby cestovních dokladů (pasů), které jsou vyrobeny do 24 hodin – zde je nutné uhradit na místě (při podání žádosti) poplatek 4 000 korun. Což je částka, kterou lidé běžně v peněžence nenosí, proto je bezhotovostní platba jasnou volbou.

Hradit lze od července veškeré správní i místní poplatky, nájemné, doplatky, vstupenky, pobyt v rekreačním zařízení či výpisy z Czech POINTU. „Kartou se platí na každém pracovišti úřadu, kde dosud byla přijímána hotovost, a dále na všech kulturních zařízeních. Celkem máme v provozu 14 terminálů, které nám v rámci soutěže za nejvýhodnějších podmínek nabídla společnost KB SmartPay,“ doplňuje tajemník Jirásek.

Novinka je další v řadě kroků radnice k modernizaci a elektronizaci všech jeho pracovišť. „Již několik let úspěšně funguje objednávkový i pořadový systém na evidenci obyvatel a cestovních dokladech, v celé centrální části Radotína je k dispozici wi-fi zdarma, vozidla městských technických služeb mohou lidé sledovat on-line a už přes rok máme v ulicích chytré koše,“ vyjmenovává jen některé moderní služby v Praze 16 starosta Hanzlík.     

Dovolujeme si upozornit, že radotínské kino bude mít od 21. července do 12. srpna dovolenou, v kulturním středisku lze platit kartou až od 4. září (do té doby lze zakoupit vstupenky on-line) a místní knihovna bude uzavřená až do 23. srpna (kvůli revizi knihovního fondu).


Seznam pracovišť, kde jsou instalovány platební terminály: 
 1. Odbor ekonomický (pracoviště v čp. 21 – Pokladna),
 2. Odbor ekonomický (pracoviště v čp. 1600 – Úsek rozpočtových vztahů),
 3. Odbor občansko správní (pracoviště v čp. 23 – Úsek matrik),
 4. Odbor občansko správní (pracoviště v čp. 21 – Oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů, celkem 2 terminály),
 5. Odbor výstavby, dopravy a životního prostředí (pracoviště v čp. 23 – Úsek výstavby),
 6. Odbor výstavby, dopravy a životního prostředí (pracoviště v čp. 23 – Oddělení dopravy),
 7. Odbor výstavby, dopravy a životního prostředí (pracoviště v čp. 23 – Oddělení životního prostředí),
 8. Odbor výstavby, dopravy a životního prostředí (detašované pracoviště Zbraslav – Úsek výstavby),
 9. Odbor živnostenský (celkem 2 terminály),
 10. Kino Radotín,
 11. Kulturní středisko Radotín,
 12. Místní knihovna Radotín
Zveřejněno: 12.07.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 3000 x
Vytisknout