Praha 16 má novou webovou aplikaci „Ztráty a nálezy“

vyzadujiNa základě podnětů občanů byla pro webové stránky Praha16.eu vyvinuta nová aplikace – databáze nalezených i hledaných věcí.

„Ztráty a nálezy“ jsou v prvé řadě platformou pro rychlé zprostředkování kontaktu. Pokud někdo něco ztratí (nebo naopak nalezne) někde v Radotíně, může o tom dát vědět právě tady. Prozatím se k tomuto účelu používal především facebookový profil, kde ale není jednoduché starší informace dohledat. Na stránce www.praha16.eu/ztraty-nalezy je možné vyhledávat jak mezi tím, co kdo našel, tak i mezi tím, co kdo hledá.

Všechny vložené informace před zveřejněním ještě procházejí kontrolou administrátora stránek, poté jsou vystaveny, dokud se majitel věci a její nálezce nezkontaktují.

V přehledu nalezených věcí se budou objevovat i ty, které někdo odevzdá Úřadu městské části Praha 16. V takovém případě se ovšem nálezy z podatelny úřadu předávají na pracoviště ztrát a nálezů Magistrátu hl. m. Prahy (Karoliny Světlé 1019, Praha 1), pouze osobní doklady si přebírá Oddělení evidence obyvatel a osobních dokladů (nám. Osvoboditelů 21/2a). Nalezená domácí zvířata jsou předávána Městské policii hl. m. Prahy a jsou umístěna do útulku pro opuštěná zvířata (v Troji či v Měcholupech).

Vedle užití přímé adresy www.praha16.eu/ztraty-nalezy, lze portál nalézt i na úvodní straně oficiálních webových stránek www.praha16.eu – odkaz je umístěn vpravo dole nad zápatím stránky.

Zveřejněno: 10.01.2018 –Kateřina Drmlová ; Přečteno 6708 x
Vytisknout