Zavírá se přejezd v ulici Na Betonce

Ve čtvrtek 8. prosince 2022 bude poslední den, kdy bude možné přejít nebo přejet přes přejezd v ulici Na Betonce.

Jak jsme již informovali, ve čtvrtek v 18 hodin se definitivně uzavře přejezd, a to jak pro chodce, tak pro řidiče. Uzavřený přejezd bude obestavěn protihlukovými stěnami a místo silnice vznikne v sousedství přejezdu chodník, který se příští rok propojí s chystanou lávkou lemující železniční most u Horymírova náměstí.

Chodci již od pátku 2. prosince mohou přejezd podcházet zcela novým podchodem, který ústí v ulici Na Betonce a vede do Vrážské ulice, kde má dva východy. Jeden se schody, který vede k zastávkám autobusů, druhý bezbariérový, který má východ vedle řady obchůdků, lemujících Vrážskou ulici.

Nejpozději v pondělí 12. prosince bude otevřen „tunýlek“ mezi ulicemi Vrážská a Prvomájová, ze kterého je díky jeho znatelnému rozšíření a zvýšení plnohodnotný obousměrný podjezd. Na chodce čeká podstatně širší chodník.

Po třech letech od zahájení stavby „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo) se tak nejdůležitější práce blíží ke svému konci. Pro občany Radotína to znamená bezpečnější a komfortnější pohyb a přístup k veřejné dopravě.

Aktualizované informace z dopoledních hodin - tunýlek se otevře již v pátek 9. prosince v odpoledních hodinách.

Zveřejněno: 07.12.2022 – Jana Hejrová, DiS.   |   Aktualizováno: 07.12.2022 ; Přečteno 1027 x
Vytisknout