OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se ke stavbě „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“, jejímž investorem je Správa železnic, státní organizace, nikoliv Městská část Praha 16. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Děkujeme za pochopení.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
*
 
*

Otázky k tomuto tématu


1 2 
 • Otázka: Prestavba centra (Bara napravnikova 21.04.2024 11:35) – Optimalizace železnice
  Dobry den, kdy se zacne s prestavbou centra, kde je nyni Albert?
  A kdy se zacne se stavbou novych domu misto parkoviste u Alberta?
  Dekuji.
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 24.04.2024 17:55)
   Dobrý den, paní Nápravníková, 
   děkujeme za dotaz, na který odpovídá Mgr. Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16:
   Termínový začátek přestavby centra před obchodní zónou na náměstí Osvoboditelů, kde se nachází i supermarket Albert, nejsme v této chvíli schopni sdělit a garantovat. V rámci odvolacího procesu bylo účastníky řízení napadeno vydané stavební povolení na projekt Rezidence centrum Radotín II, které je nyní přezkoumáváno u nadřízených orgánů, dotčených ministerstev.
   V případě objektů, které jsou součástí obchodního centra, tedy objekty č.p. 1371 (Teta), 1372 (Albert) a 1409 (pošta), nám nejsou stavební úpravy známé a na základě komunikace s jednotlivými majiteli se domníváme, že prozatím žádnou úpravu objektů nepřipravují. 
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Styk napájecích soustav (Jaroslav Gabriel 25.05.2023 11:20) – Optimalizace železnice
  Dobrý den, nevíte přesně plány kdy, kde a jak bude v Radotíně styl napájecích soustav 3kv (směr Praha) a 25 kV (směr Beroun).
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 31.05.2023 15:19)
   Dobrý den, pane Gabrieli, 
   s Vaším dotazem jsme kontaktovali Správu železnic. Styk napájecích soustav se řeší ve stavbě „Změna trakční soustavy v úseku Praha Radotín (mimo) - Králův Dvůr (mimo)“. Bude umístěn mezi Černošicemi a Radotínem cca v km 10,700 (dle ZP). Předpoklad zprovoznění je rok 2029 - 2030.
   S pozdravem 
   Jana Hejrová
 • Otázka: Nadjezd Radotín-Černošice II (Michal Čeleda 16.02.2023 15:37) – Optimalizace železnice
  Dobrý den,

  blíží se jaro 2023a dotaz zní, jak je na tom dokumentace a termín stavby zmíněného nadjezdu? Děkuji
  • Odpověď: (Jana Hejrová, DiS.) 06.03.2023 10:51)
   Dobrý den, pane Čeledo, 
   děkujeme za Váš dotaz. V současné době je k dispozici dokumentace k vyjádření k územnímu řízení. Investor v ní uvádí termín realizace celé stavby tzn. „Optimalizace trati Černošice (včetně) – Odb. Berounka (mimo)“, která zahrnuje i stavbu nadjezdu; odhad realizace je 6/2025-8/2028.
   Městská část projekt připomínkovala a dojednala koordinační schůzku s černošickou samosprávou. Úsek do Černošic byl odložen z důvodu nedohody mezi Správou železnic a Černošicemi. Přednost dostaly úseky Srbsko – Beroun, Řevnice – Mokropeský most. Černošice by se měly realizovat až jako poslední úsek. Bohužel s tím i nadjezd na Karlické.
   Jana Hejrová

 • Otázka: Nádraží Radotín (Michal Čeleda 07.12.2022 12:36) – Optimalizace železnice
  Dobrý den, kdy bude úprava nádraží dokončena (mimo nové nádražní budovy)? Či alespoň doplnění dočasných infotabulí - jak jinak poznat, odkud vlak odjíždí, zpočdění či jiné potřebné informace?
  • Otázka: Nová nádražní budova (Michal Čeleda 14.09.2022 16:08) – Optimalizace železnice
   Dobrý den, co bude mít nová nádražní budova navíc pro té původní? I ve stávající budově jsou pokladny, WC, občerstvení, ... pravděpodobně se tam vejde i služebna MP. Podle informací bude budova rekonstruována, je tedy možné jí rekonstruovat se současným využitím. Ano, bude mít "moderní" vzhled, který se podle mě do současné zástavby příliš nehodí.
   • Otázka: Povrchová úprava (Michal Čeleda 31.05.2022 12:11) – Optimalizace železnice
    Dobrý den, na nádraží se objevují nadzemní části podchodů - budou tyto nějak "zkrášleny" (obklad, malba, ...) nebo zůstanou v "betonové šedi"?
    • Otázka: Přejezd Radotín-Černošice (Michal Čeleda 02.12.2021 8:13) – Optimalizace železnice
     Dobrý den,
     v rámci optimalizace je patrná snaha o nahrazení přejezdů podjezdy/nadjezdy. Existuje již nějaká studie/návrh/plán ohledně přejezdu Radotín/Černošice? Pokud ano, kde je k nahlédnutí?
     Děkuji
     • Otázka: Neúnosné zdržení (Blanka U. 12.04.2021 13:46) – Optimalizace železnice
      Dobrý den,
      Dopravní situace uzavřením podjezdu (tunýlku) a rekonstrukcí křižovatky u Koruny je neúnosná. Autobus ze směru sídliště či Viniček k nádraží na vlak je nepoužitelný. Situace je horší než loni, kdy byl zavřený hlavní podjezd. Proč není náměstí Osvoboditelů řešeno jako kruhový objezd s plynulému provozem ze všech směrů ale provizorním semaforem?
      Děkuji
      • Otázka: Řešení přejezdu trati pro cyklodopravu a uschování kol na žel. stanici Radotín (Luboš Kratochvíl 23.08.2020 14:53) – Optimalizace železnice
       Dobrý den,
       Rád bych se zeptal, jestli (a jak) je v rámci rekonstrukce železniční stanice Radotín pamatováno na cyklo dopravu. Tj. jakým způsobem se půjde dostat přes trať po zrušení přejezdu v ulici Na Betonce (kromě výpadové) a jestli se v rámci obnovy železniční stanice počítá s boxy na uchování kol / obdobným způsobem jejich bezpečného uložení.
       Moc děkuji.
       Luboš Kratochvíl
       • Otázka: Uzavření přejezdu (B. Umann 19.08.2020 14:17) – Optimalizace železnice
        Jak mohl někdo povolit uzavření přejezdu na výjezdu z Radotína, když je zároveň uzavřená JEDINÁ možná objízdná trasa přes Třebotov?


        12
        Vloženo: 31.10.2019   |   Zveřejnil: Admin Admin---0 ; Přečteno 5258 x
        Vytisknout