OTÁZKY A ODPOVĚDI

Vážení občané, dovolujeme si vás upozornit, že zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se ke stavbě „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“, jejímž investorem je Správa železnic, státní organizace, nikoliv Městská část Praha 16. Příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, obsahující komerční sdělení, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy zodpovídány nebudou. Děkujeme za pochopení.
Téma Řadit podle data
Obsahuje text:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
*
 
*

Otázky k tomuto tématu


 • Otázka: Povrchová úprava (Michal Čeleda 31.05.2022 12:11) – Optimalizace železnice
  Dobrý den, na nádraží se objevují nadzemní části podchodů - budou tyto nějak "zkrášleny" (obklad, malba, ...) nebo zůstanou v "betonové šedi"?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 02.06.2022 11:22)
   Dobrý den,

   děkujeme za Váš podnět. Podle našich informací Správa železnic neuvažuje o „zkrášlení“ podchodů na nádraží, na skleněné části budou pouze doplněny ochranné prvky kvůli ptactvu. Navíc, oproti téměř všem nádražním podchodům v Praze jsou v Radotíně keramické obklady. Podchod u Rozmarýnu naopak získá veselejší vzhled - radnice se domluvila s radotínskou základní uměleckou školou na jeho výzdobě.

   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Přejezd Radotín-Černošice (Michal Čeleda 02.12.2021 8:13) – Optimalizace železnice
  Dobrý den,
  v rámci optimalizace je patrná snaha o nahrazení přejezdů podjezdy/nadjezdy. Existuje již nějaká studie/návrh/plán ohledně přejezdu Radotín/Černošice? Pokud ano, kde je k nahlédnutí?
  Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 03.12.2021 7:21)
   Dobrý den,
   děkujeme za dotaz, na který Vám odpovídá Tomáš Míka ze Správy železnic: Tento přejezd (P263) je v rámci stavby „Optimalizace trati Černošice (včetně) - Odb. Berounka (mimo) navržen ke zrušení a měl by být nahrazen silničním nadjezdem. V příloze je pracovní verze situace nadjezdu, detailní rozpracování zatím není hotovo. To bude v rámci DÚR výš uvedené stavby (předpoklad jaro 2022)
   S pozdravem,
   Eva Javorská

   Pracovní verze situace nadjezdu
 • Otázka: Neúnosné zdržení (Blanka U. 12.04.2021 13:46) – Optimalizace železnice
  Dobrý den,
  Dopravní situace uzavřením podjezdu (tunýlku) a rekonstrukcí křižovatky u Koruny je neúnosná. Autobus ze směru sídliště či Viniček k nádraží na vlak je nepoužitelný. Situace je horší než loni, kdy byl zavřený hlavní podjezd. Proč není náměstí Osvoboditelů řešeno jako kruhový objezd s plynulému provozem ze všech směrů ale provizorním semaforem?
  Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 12.04.2021 15:15)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět, na který Vám odpovídá Ing. Petr Šiška, radní pro oblast dopravy MČ Praha 16: Vámi navrhované řešení je naprosto nereálné, komunikace, které jsou k dispozici pro dočasné řešení dopravní situace při rekonstrukci křižovatky nesplňují ani vzdáleně možnost zavést průjezd křižovatkou ve stylu kruhového objezdu. Je nám líto, že je situace tak nepříjemná, ale rekonstrukce i s následky, které přináší, nyní ukazuje, že je naprosto nezbytná. Prosím za nás i investora (TSK HMP) o trpělivost a pochopení.
   S pozdravem,
   Eva Javorská
 • Otázka: Řešení přejezdu trati pro cyklodopravu a uschování kol na žel. stanici Radotín (Luboš Kratochvíl 23.08.2020 14:53) – Optimalizace železnice
  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal, jestli (a jak) je v rámci rekonstrukce železniční stanice Radotín pamatováno na cyklo dopravu. Tj. jakým způsobem se půjde dostat přes trať po zrušení přejezdu v ulici Na Betonce (kromě výpadové) a jestli se v rámci obnovy železniční stanice počítá s boxy na uchování kol / obdobným způsobem jejich bezpečného uložení.
  Moc děkuji.
  Luboš Kratochvíl
  • Odpověď: (Eva Javorská) 24.08.2020 14:06)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Po dokončení optimalizace (a tím pádem uzavření přejezdu v ulici Na Betonce) bude zajištěn bezbariérový průjezd přes novou cyklolávku, která bude vybudovaná vedle železničního viaduktu a bude ústit do nového podchodu u Rozmarýnu. Pro uchování kol bude na žádost radotínské radnice postavena cyklověž pro 118 kol, investorem stavby je Správa železnic (zmiňujeme ji v březnových Novinách Prahy 16 - https://www.praha16.eu/file/06s1/Noviny-Prahy-16-brezen-2020.pdf).
   S pozdravem, Eva Javorská
 • Otázka: Uzavření přejezdu (B. Umann 19.08.2020 14:17) – Optimalizace železnice
  Jak mohl někdo povolit uzavření přejezdu na výjezdu z Radotína, když je zároveň uzavřená JEDINÁ možná objízdná trasa přes Třebotov?
  • Odpověď: (Eva Javorská) 19.08.2020 14:46)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Povolení vydal Odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hlavního města Prahy s tím, že objízdná trasa je vedena K cementárně – Pražský okruh – Ořech – Chýnice – Kuchař – Roblín – Solopisky – Černošice. Přes Třebotov tato trasa tedy nevede.
   S pozdravem
   Eva Javorská
 • Otázka: Rekonstrukce trati Ke Zděři (Kosová 03.06.2020 17:01) – Optimalizace železnice
  Dobrý den, chtěla bych zeptat, v jakém rozsahu bude probíhat optimalizace železniční trati od stadionu na konec ulice Ke Zděři (Na Rymáni). V I. Etapě se zde trať ještě neměla optimalizovat a v současnosti tam však nějaké práce probíhají. Bude se zde realizovat i protihluková stěna? Děkuji
  • Odpověď: (Eva Javorská) 04.06.2020 12:47)
   Dobrý den,
   na Váš dotaz odpovídá II. místostarosta Milan Bouzek: Stavba Optimalizace železniční trati, která v současnosti probíhá, končí u podchodu pod železnicí u starého sídliště (na začátku fotbalového stadionu) a součástí této stavby jsou i protihlukové stěny. Protihlukové stěny za podchodem směrem k Rymáni jsou součástí další stavby, která se nyní připravuje.
 • Otázka: 30 v ulici Na Betonce (Filip Řehoř 08.03.2020 21:55) – Optimalizace železnice
  Dobrý den, šlo by osadit sníženou rychlost na 30 km/h, tak jak je v Prvomájové i u nás v ulici Na Betonce - jednosměrná část? Jedná se o ulici, která obvykle tak velkým provozem netrpí a myslím, že třicítka tu vypadla pouze nedopatřením. Děkuji!
  • Odpověď: (Eva Javorská) 09.03.2020 15:39)
   Dobrý den,
   děkujeme za Váš podnět. Dnes se na radnici konala schůzka kvůli dopravním opatřením a jedním z bodů bylo umístění značky omezující rychlost na 30 km/h do ulice Na Betonce.
   Přeji krásný den
   Eva Javorská


Vloženo: 31.10.2019   |   Zveřejnil: Admin Admin---0 ; Přečteno 3413 x
Vytisknout