První vyhodnocení probíhajících dopravních opatření

V první den zahájení rozsáhlých stavebních činností v rámci modernizace železničního koridoru a uzavírky podjezdu železničního mostu  mezi Horymírovým náměstím a Karlickou ulicí  se na radotínské radnici sešli zástupci Městské části Praha 16, místně příslušného dopravně správního orgánu a městské a státní policie, aby vyhodnotili první hodiny přijatých dopravních opatření nejen na území katastru městské části, ale i těch ve vzdálenějších místech avizujících problémy s průjezdem, projednali případné změny a zlepšení dopravního značení během uzavírky a dopravní situaci během ranní špičky.

Mezi projednávané změny patřilo lepší značení na křižovatce pod Korunou (přemístění značky Slepá pozemní komunikace blíž ke křižovatce pod Korunou, uvažuje se o zrušení světelného přechodu pro chodce v Karlické ulici a jeho dočasné umístění do slepé části - k můstku přes potok), v Prvomájové ulici (umístění značky Slepá pozemní komunikace ke křižovatce ulic Prvomájová a Vinohrady), u tunýlku do Prvomájové ulice (tam se nabízelo více řešení, od semaforů, přes změnu přednosti v jízdě až po odbočovací pruh), na křižovatce u přejezdu (přemístění značek blíž k přejezdu, uvažuje se o značce Zákaz odbočení vlevo a to bez časového omezení - místo přikázaného směru vpravo) a další „kosmetické“ změny (dílčí přesuny dopravních značek - kvůli lepší viditelnosti).

Starosta Karel Hanzlík hodnotil kladně dopravní situaci v Loučanské ulici, kde v ranních hodinách bývají komplikace a ocenil přístup rodičů, jelikož se skoro o polovinu zmenšilo množství vozidel, které ráno přiváží děti ke školám. „Velice děkuji, že rodiče – řidiči tímto způsobem reagovali na informativní a doporučující dopis, který jim byl přes ředitelství ZŠ zaslán, a který je vyzýval, aby zbytečně nezatěžovali centrální část Radotína další dopravou a spíše vyslali děti do školy pěšky. Výrazným způsobem to pomohlo k zvládnutí ranní náročné situace“, sděluje Karel Hanzlík.

Od úterý 10. března bude zahájena úprava příjezdu k parkovišti na náměstí Osvoboditelů u OC Berounka (Albert), a to z ulice Na Betonce přes začátek nové obchodní třídy. Současný příjezd na toto parkoviště těsně u železničního přejezdu bude nově sloužit pouze pro vozidla stavby a jako odstavná plocha pro autobusy MHD. Městská část dojednala se stavbou tuto změnu s tím, že zůstane volná odstavná plocha u nádraží, vedle parkoviště P+R.

Další schůzka se očekává v druhé polovině týdne, po vícedenním vyhodnocení celkové dopravní situace jak v ranních, tak odpoledních hodinách, kdy je nejintenzivnější doprava.


Jednání na radnici ohledně dopravního značení během uzavírky podjezdu železničního mostu, 9.3.2020

Vloženo: 09.03.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 670 x
Vytisknout