Kontrolní den na železnici s ministrem dopravy

Kontrolní den na stavbě modernizace trati se uskutečnil v úterý ráno 28. prosince v železniční stanici Praha-Radotín. Na pozvání radotínského starosty Karla Hanzlíka se ho zúčastnil nový ministr dopravy Martin Kupka, který od svého jmenování velice aktivně a osobně monitoruje všechny probíhající státní dopravně infrastrukturní stavby.

Správu železnic, která je investorem stavby, zastupoval generální ředitel Jiří Svoboda a Petr Hofhanzl ze Stavební správy západ. Přítomen byl i hlavní stavbyvedoucí Radek Filip ze společnosti Eurovia a zástupci místní samosprávy, vedle radotínského starosty i místostarosta Miroslav Knotek. 

Ministr Martin Kupka převzal řízení resortu dopravy 18. prosince. V rámci nástupu do funkce navštěvuje velké dopravní stavby, k nimž modernizace velmi vytížené železniční trati na okraji Prahy určitě patří. Celkové investiční náklady na rekonstrukci trati mezi Smíchovem a Radotínem dosahují 3,6 miliardy korun. Uvedla to na svém webu Správa železnic (tisková zpráva).Po provedené prohlídce radotínské části stavby „Optimalizace trati Praha Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“, jež je součástí souboru staveb modernizace III. tranzitního železničního koridoru (III. TŽK) Praha – Plzeň – Cheb – státní hranice SRN (trať je zařazena do evropského železničního systému TEN-T), se ministr dopravy Martin Kupka vydal na další prohlídku chuchelské a smíchovské části stylově v kabině drážní drezíny. 

Související:
Tisková zpráva ministerstva dopravy

Zveřejněno: 30.12.2021 – Jana Hejrová, DiS.   |   Aktualizováno: 30.12.2021 ; Přečteno 1296 x
Vytisknout