Optimalizace trati: Stavba zahájena

Slavnostní zahájení stavby Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo); Radotín, 13.11.2019

Slavnostní zahájení stavby Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo), 13.11.2019
Starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík na slavnostním zahájení stavby "Optimalizace trati Smíchov (mimo) - Černošice (mimo); 13.11.2019V Radotíně byla slavnostně zahájena stavba rekonstrukce traťového železničního úseku ze Smíchova do Černošic (mimo tyto zastávky). Dojít by zde mělo k takzvané optimalizaci, která přinese rychlejší a plynulejší jízdu vlaků. 

Akce se zúčastnili zástupci zadavatele stavby, kterou je Správa železniční dopravní cesty, zhotovitelských firem, Eurovia CS, Strabag Rail, GJW Praha a Elektrizace železnic Praha, a zástupci Městské části Praha 16. 

„Dopad této stavby bude pro naši městskou části relativně velký. Radotínské vlakové nádraží je asi čtvrté nejvytíženější pražské nádraží. Jsem proto rád, že investor i zástupci zhotovitelských firem se podílí na informační kampani (viz diskuze v aule) a věřím, že spolupráce bude i dál fungovat na konstruktivní úrovni tak, abychom nepříjemným věcem předcházeli a pokud možno řešili jen ty méně závažné záležitosti,“ uvedl Karel Hanzlík, starosta Městské části Praha 16. 

Z důvodu větší informovanosti občanů připravuje radotínská radnice i speciální webový portál, na kterém budou přístupné důležité informace o celé stavbě, včetně harmonogramu a budoucích dopravních opatřeních. Součástí bude i sekce pro vkládání dotazů, na něž bude odpovídáno kompetentními zástupci. Portál by měl být zprovozněn do konce listopadu. 

Slavnostní zahájení stavby Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo), 13.11.2019

V rámci rekonstrukce trati bude řada stavebních opatření patrná hlavně v Radotíně – radotínské nádraží bude mít nová nástupiště, bezbariérový podchod s výtahy, 1 918 metrů protihlukových stěn a nádraží se propojí s místem, kde vyroste nové centrum. 

Plánovaný časový průběh hlavních stavebních prací:
  • 5/2020 - 5/2022 - Rekonstrukce traťového úseku Praha-Smíchov – Praha-Radotín
  • 2/2021 - 12/2021 - Rekonstrukce železniční zastávky Praha-Velká Chuchle
  • 3/2021 - 5/2022 - Rekonstrukce železniční stanice Praha-Radotín

Zveřejněno: 13.11.2019 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 599 x
Vytisknout