Na radnici se řešilo dopravní omezení

Druhé jednání na radnici ohledně dopravního značení během uzavírky podjezdu železničního mostu, 12.3.2020Ke konci prvního týdne uzavírky podjezdu železničního mostu mezi Horymírovým náměstím a Karlickou ulicí  se na radotínské radnici opět sešli zástupci Městské části Praha 16, místně příslušného dopravně správního orgánu a městské a státní policie, aby vyhodnotili přijatá dopravní opatření a na základě získaných postřehů projednali případné úpravy či změny dopravního značení a provozu vozidel a chování chodců v a mimo dopravní špičky.

Krom přesunů dopravních značek, převážně kvůli lepší viditelnosti, doplnění druhého zrcadla na křižovatce ulic Na Betonce a Strážovská, se řešila křižovatka pod Korunou, kde vznikají problémy kvůli neznalosti § 76 zákona č. 361/2000 Sb. , který určuje vztahy mezi dopravním značením, přesněji, že světelné signály jsou nadřazeny svislým dopravním značkám upravujícím přednost. 

Druhé jednání na radnici ohledně dopravního značení během uzavírky podjezdu železničního mostu, 12.3.2020Mimo jiné se řešil i přejezd a křižovatka před ním. Bylo dohodnuto osazení značky zákaz odbočení vlevo ze směru od nádraží (z Vrážské na Výpadovou) a ačkoliv je na pravé straně přejezdu zábrana a značka zákaz vstupu chodců, stále ji někteří chodci nerespektují, čímž brání plynulému provozu vozidel přes otevřený přejezd. Řešil se i režim v tunýlku z ulice Prvomájová na Vrážskou, kde je i nadále snaha radotínské samosprávy vyjasnit podmínky, které je potřeba splnit z hlediska možnosti instalace semaforů. 

Nový příjezd na náměstí Osvoboditelů na parkoviště u OC Berounka (Albert) přes začátek nové obchodní třídy značně zjednodušil výjezd a vjezd na toto parkoviště a i díky tomu se doprava u a přes přejezd zpřehlední a bude plynulejší. 

Celkově se hodnotilo i chování řidičů na objízdných trasách a až na pár drobností byli městskou i státní policií hodnoceni kladně, zvlášť při ranní a odpolední špičce.

„Velice děkuji za převážně vstřícné a ohleduplné chování řidičů a chodců a pochopení současné situace vyplývající se zahájení zásadních stavebních činností při modernizaci železničního koridoru.  Klíčová byla i součinnost a pomoc strážníků městské i státní policie. I nadále však prosím občany Radotína o trpělivost během této uzavírky“ říká starosta Městské části Praha 16 Karel Hanzlík. 

Vloženo: 13.03.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 729 x
Vytisknout