Den s železnicí

V sobotu se, krom již tradičního Burčákobraní, konal i Den se železnicí. Zábavně-vzdělávací akci připravila Správa železnic společně s Městskou částí Praha 16.

Na pozvání radotínského starosty Karla Hanzlíka se, po třech měsících od minulé návštěvy, přijel podívat jak stavba pokračuje i ministr dopravy Martin Kupka. Společně s místostarostou Miroslavem Knotkem a zástupci Správy železnic prošli a zhodnotili posun probíhajících prací na stavbě a celkový dopravní rozvoj nejen v Radotíně.

Na návštěvníky, kteří mohli využít i možnosti komentované prohlídky,  čekaly na trase otázky, týkající se stavby. Po jejich správném zodpovězení a vyplnění lístku obdrželi malý dárek. Na trase se děti mohly vyfotit v bagru či náklaďáku, dostaly balónek a na nástupišti a ve stanu Správy železnic odpovídali na zvídavé otázky zástupci zhotovitele.

Ti, kteří využili v rámci své návštěvy stavby „Optimalizace trati Praha Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“ služeb průvodce, se mohli dozvědět, co v rámci harmonogramu ještě zbývá dokončit. Ale také, že se již na přelomu září a října začne s výstavbou nové nádražní budovy a pochozí lávky. Ta nadúrovňově spojí centrální část od nám. Osvoboditelů podél nového železničního mostu k rozšířenému podchodu u restaurace Rozmarýn.

Toto spojení využijí především děti směřující ke školním areálům v Loučanské ulici. Poté se většina návštěvníků přesunula na náměstí před radnicí, kde se konalo Burčákobraní.

Zveřejněno: 12.09.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 1029 x
Vytisknout