Debata k železnici

Ve středu 3. března 2021 proběhla v pořadí již 3., tentokrát online debata ke stavbě „Optimalizace železniční trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo)“.

Občané mohli své dotazy posílat v průběhu, ale i v předstihu několika dní na speciálně zřízený e-mail a v živém přenosu z debaty jim na ně odpovídali Ing. Michal Krošlák ze Stavby železnic (investor), hlavní stavbyvedoucí Ing. Radek Filip ze společnosti Eurovia CS (za zhotovitele), Ing. Miroslav Krsek (projektant), debatou provázel místostarosta Městské části Praha 16 Mgr. Miroslav Knotek.


Debata k „Optimalizaci železniční trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo)“. Zleva: místostarosta Městské části Praha 16 Mgr. Miroslav Knotek., Ing. Michal Krošlák ze Stavby železnic (investor), hlavní stavbyvedoucí Ing. Radek Filip ze společnosti Eurovia CS (za zhotovitele) a Ing. Milan Krsek (projektant).

Debata se skládala ze dvou částí, v té první Ing. Krošlák přednesl, jaké práce na železnici jsou již hotovy a jaké jsou v plánu v nejbližším období, tj. od 12. března do 8. září 2021. Mimo jiné dojde k uzavření a rekonstrukci 3. nástupiště ve stanici Praha-Radotín, k stavbě poloviny mostu v Prvomájové ulici, poloviny podchodu pro cestující či poloviny podchodu pro pěší v místě železničního přejezdu v ulici Na Betonce. Kvůli co nejmenším zásahům do plynulosti železniční dopravy jsou tyto stavby rozděleny na poloviny, stejně, jako to bylo u železničního mostu u Horymírova náměstí.

V druhé části byl dán prostor odpovědím na dotazy občanů. Těch bylo přibližně kolem dvou desítek, a krom jiného se týkaly protihlukových stěn, staré i plánované nové výpravní stanice, podchodům u železniční stanice, tunýlku v Prvomájové ulici, či přejezdu ve Velké Chuchli.

Na závěr požádal místostarosta za městskou část i přítomné pány občany o trpělivost: „Věřím, že v roce 2022 bude všechno dokončeno, získáme komfortní podmínky pro cestování do centra Prahy a zpět“.  Odpovědi na všechny dotazy a celou debatu si můžete poslechnout ZDE.

Prezentace Optimalizace železnice od Ing. Krošláka (pdf, 1,5 MB)
Zveřejněno: 04.03.2021 – Eva Javorská   |   Aktualizováno: 05.03.2021 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 723 x
Vytisknout