Co se aktuálně děje na mostě v Radotíně

Práce na železničním mostě v rámci akce „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) – Černošice (mimo)“ nabývají na intenzitě z důvodu zahájení plánované výluky vlakové dopravy od 14. dubna. Aktuálně se podle harmonogramu stavby vše připravuje pro demontáž poloviny staré mostní konstrukce mezi Karlickou ulicí a Horymírovým náměstím, které dle plánu začne 27. dubna.

Práce na železničním mostě, 15.4.2020Během března a v první polovině dubna probíhaly práce na přeložkách inženýrských sítí pod železničním mostem a stabilizace opěry koleje blíže k řece na straně železniční stanice. Den po Velikonocích byla omezena veškerá vlaková doprava pouze na jednu kolej, a jsou prováděny zápory pro stabilizaci polovinu mostu, druhá polovina mostu bude od 27. dubna snášena a budou probíhat výkopové práce pro založení nových opěr. 

V pokračování železničního mostu je západním směrem rozšiřován železniční násep pro nově budovanou kolej do prostoru vlečky Českomoravského cementu, kdy proběhlo osazení pažení až k tunýlku u restaurace Rozmarýn.

Vzhledem k aktuální situaci koronavirové pandemie byly již vlakové spoje zredukovány na začátku dubna (viz. náš článek z 3. dubna), proto nebylo potřeba měnit vlakový jízdní řád kvůli tomuto omezení.

 

 Práce na železničním mostě, 15.4.2020Práce na železničním mostě, 15.4.2020Práce na železničním mostě, 15.4.2020Práce na železničním mostě, 15.4.2020Vloženo: 17.04.2020 – Eva Javorská ; Přečteno 721 x
Vytisknout