Blíží se konec rekonstrukce trati

Již za pár dní přijde velká změna pro chodce a následně i pro řidiče, kteří používají k pohybu po Radotíně železniční přejezd v ulici Na Betonce.

První fáze začne v pátek 2. prosince, kdy se otevře zcela nový bezbariérový podchod pro chodce a cyklisty, který nahradí nebezpečný železniční přejezd. Chodci již mohli od 1. června 2022 používat polovinu podchodu, který vedl z ulice Na Betonce na třetí vlakové nástupiště. Od pátku se dokončeným novým podchodem bezpečně propojí oblast nového sídliště s autobusovými zastávkami Nádraží Radotín.

Druhá fáze začne od 8. prosince, kdy Správa železnic ve večerních hodinách definitivně uzavře přejezd v ulici Na Betonce. Mimo provoz však bude přejezd i o víkendu 3. a 4. prosince, a to jak pro řidiče, tak i pro chodce. Uzavřený přejezd bude obestavěn protihlukovými stěnami a místo silnice vznikne v sousedství přejezdu chodník, který se příští rok propojí s chystanou lávkou lemující železniční most u Horymírova náměstí.

Další fáze, která začne v pondělí 12. prosince, je otevření „tunýlku“ mezi ulicemi Vrážská a Prvomájová, ze kterého je díky jeho znatelnému rozšíření a zvýšení plnohodnotný obousměrný podjezd. Na chodce čeká podstatně širší chodník.

Od 20. prosince bude otevřen i zcela zrekonstruovaný a bezbariérový podchod na nádraží, který vede od historické budovy nádraží do Prvomájové ulice. A během ledna 2023 bude rozmontována dočasná lávka, která od března 2021 podchod nahrazovala. V příštím roce má také Správa železnic v plánu dokončit novou výpravní budovu.

Po třech letech od zahájení stavby „Optimalizace trati Praha-Smíchov (mimo) - Černošice (mimo) se tak nejdůležitější práce blíží ke svému konci. Pro občany Radotína to znamená bezpečnější a komfortnější pohyb a přístup k veřejné dopravě.

Fotografie z průběhu stavby z letošního roku najdete na Optimalizaci železniční trati v Radotíně.
Fotografie z roku 2021 najdete na Tunýlek v Prvomájové ulici a Nové podchody na radotínském nádraží.

Fotogalerii i s popisy najdete také na facebookové stránce MČ Praha 16 (loňské fotografie najdete v albech Podchody na radotínském nádraží a Tunýlek v Prvomájové ulici).
Zveřejněno: 23.11.2022 – Jana Hejrová, DiS. ; Přečteno 895 x
Vytisknout